10 POWODÓW DLACZEGO WARTO UCZYĆ SIĘ JĘZYKA NIEMIECKIEGO

10 POWODÓW DLACZEGO WARTO UCZYĆ SIĘ JĘZYKA NIEMIECKIEGO. Niezależnie od tego, jakie masz plany na przyszłość, z niemieckimi umiejętnościami językowymi, stworzysz nieskończone możliwości. Nauka języka niemieckiego oznacza zdobywanie umiejętności, które mogą poprawić jakość życia zawodowego i osobistego:

Flaga niemiecka, Akademia Innowacyjnej Edukacji, 10 POWODÓW DLACZEGO WARTO UCZYĆ SIĘ JĘZYKA NIEMIECKIEGO

10 POWODÓW DLACZEGO WARTO UCZYĆ SIĘ JĘZYKA NIEMIECKIEGO

W biznesie: komunikowanie się z niemieckimi partnerami biznesowymi w języku niemieckim prowadzi do lepszych relacji biznesowych, a tym samym lepszych możliwości skutecznej komunikacji – a tym samym do sukcesu.

Globalna kariera: znajomość języka niemieckiego poprawia możliwości pracy w niemieckich firmach w naszym kraju i w innych krajach. Dobra znajomość języka niemieckiego sprawia, że jesteś produktywnym pracownikiem dla pracodawcy o globalnych relacjach biznesowych.

Turystyka i hotelarstwo: Turyści z krajów niemieckojęzycznych dużo podróżują i wydają więcej pieniędzy na wakacje niż turyści z innych krajów. Lubią być rozpieszczani przez niemieckojęzyczny personel i niemieckojęzycznych przewodników turystycznych.

Nauka i badania: język niemiecki jest drugim najważniejszym językiem nauki. Ze swoim wkładem w badania i rozwój Niemcy zajmują trzecie miejsce na świecie i przyznają stypendia naukowe naukowcom z zagranicy.

Komunikacja: rozwój technologii mediów, informacji i komunikacji wymaga komunikacji wielojęzycznej. Wiele ważnych stron internetowych jest w języku niemieckim. Niemcy plasują się na szóstym miejscu wśród 87 krajów na świecie z roczną produkcją nowych książek, po Indiach, Wielkiej Brytanii, Stanach Zjednoczonych, Chinach i Rosji. Twoja znajomość języka niemieckiego zapewni ci lepszy dostęp do informacji. [Wikipedia, 2014]

Porozumienie kulturowe: Nauka niemieckiego oznacza zdobywanie wiedzy na temat życia, pragnień i marzeń ludzi w krajach niemieckojęzycznych w ich wielokulturowym społeczeństwie.

Podróże: Pogłęb swoje przeżycia związane z podróżami dzięki znajomości języka niemieckiego nie tylko w krajach niemieckojęzycznych, ale także w innych krajach europejskich, szczególnie w Europie Środkowej i Wschodniej.

Przyjemność z literatury, muzyki, sztuki i filozofii: język niemiecki to język Goethego, Kafki, Mozarta, Bacha i Beethovena. Zwiększ przyjemność czytania i / lub słuchania ich dzieł w ich oryginalnym języku.

Studia i oferty pracy w Niemczech: Niemcy przyznają dużą liczbę stypendiów na studia w Niemczech. Istnieją specjalne wizy pracownicze dla młodych cudzoziemców, a dla niektórych zawodów obowiązują specjalne warunki dotyczące zezwolenia na pracę.

Programy wymiany: Istnieją umowy dotyczące wymiany uczniów i studentów między Niemcami i wieloma krajami świata.