Cykl #CiekawiŚwiata 1

Nasz blog rozpoczyna nowy cykl #CiekawiŚwiata. W każdej części będą zamieszczane trzy różne ciekawostki ze świata dotyczące konkretnej kategorii. Dzisiaj będą to dziwne przepisy prawne. Zapraszam do lektury 🙂

#1 Dziwne przepisy prawne

  • USA – W Stanach Zjednoczonych zakazane są Jajka Kinder Niespodzianki. Dotyczy to nie tylko sprzedaży, ale także przewożenia tych słodyczy na teren USA. Każda próba przemycenia Kinder Niespodzianki przez turystę skutkuje grzywną w wysokości aż 1200 dolarów za każdą sztukę jajka. Zakaz jest spowodowany małą zabawką w środku jajka, którą dziecko może się zakrztusić. Jednak śmiertelnych wypadków z udziałem małych zabawek odnotowano w historii sławnych Kinder Niespodzianek AŻ trzy. 

Zdumiewające? Zobaczmy dalej:

  • Singapur – Według singapurskiego prawa zakazane jest żucie gumy. Jedynym ustępstwem od tego prawa jest recepta od lekarza. Recepta na gumę do żucia – brzmi absurdalnie, prawda?

A na koniec…

  • RPA – W Republice Południowej Afryki młode osoby mające ubrane na sobie stroje kąpielowe nie mogą siedzieć bliżej niż w odległości 30 centymetrów. Wyobraź sobie teraz, że idziesz na plażę ze swoją drugą połową i masz ochotę się do niej/niego przytulić, ale nie możesz, bo dostaniesz mandat. Komentarz chyba w tej sytuacji będzie zbędny.

Dodatkowa ciekawostka – Wiedzieliście, że RPA ma największą ilość języków urzędowych na świecie? Jest to m.in. język angielski, swazi, tswana, tsonga, venda, xhosa czy zulu. Jednak dominującym językiem w polityce, nauce i w handlu wciąż pozostaje angielski.

 

Comments are closed, but trackbacks and pingbacks are open.