Język hiszpański jest ciekawy! – Cykl #CiekawiŚwiata #2

Język hiszpański jest ciekawy!

Czas na kolejną część Ciekawych Świata! W dzisiejszym wpisie przedstawię Wam ciekawostki na temat języka hiszpańskiego.

Język hiszpański jest ciekawy

  • Na początek słowo „Spain”, które zawdzięcza swoje pochodzenie słowu „Ispania", co dosłownie oznacza „Ziemia królików”. Jakieś trzy tysiące lat wstecz na Półwyspie Iberyjskim pojawili się Fenicjanie, którzy na każdym kroku spotykali króliki. Były to króliki, które z Hiszpanii rozprzestrzeniły się na cały świat. Do dziś na terenach Hiszpanii często widzi się te małe ssaki.

Język hiszpański jest ciekawy

  • Inną ciekawostką na temat hiszpańskiego jest to, że Hiszpanie uwielbiają zdrobnienia. Zdrabniają wszystko, co się da, wyrażając w ten sposób swój stosunek do wypowiedzi. Wśród native-speakerów krąży plotka mówiąca o tym, że dopóki osoba ucząca się tego języka nie pozna zasad zdrabniania, jego wymowa nie będzie brzmiała naturalnie i zawsze będzie można ją rozpoznać w tłumie jako obcokrajowca.

 

  • Język hiszpański znajduje się w pierwszej piątce najczęściej używanych języków na świecie. W toku globalizacji poszerzyło się znaczenie tego języka nie tylko w gospodarce, ale także w literaturze, przemyśle filmowym, telewizyjnym i muzyce. W ciągu zaledwie dwóch lat zainteresowanie hiszpańskim wzrosło w Polsce aż o 21%.

Odnosząc się do ostatniej ciekawostki – znaczenie tego języka na świecie coraz bardziej rośnie w siłę. Kto wie, może niedługo hiszpański stanie na równi z angielskim? Dzięki naszemu artykułowi zdajesz sobie sprawę jak szybko rośnie zainteresowanie tym językiem. Nie czekaj, aż inni się o tym dowiedzą i zapisz się na szybki kurs języka hiszpańskiego już dziś, bo język hiszpański też jest ciekawy!