Sposoby na naukę języka angielskiego poza zajęciami i platformą

Sposoby na naukę języka angielskiego poza zajęciami i platformą.

Sposoby na naukę języka angielskiego poza zajęciami i platformą. Hello, guys! Uczniowie często się mnie pytają jak jeszcze mogliby się uczyć języków poza zajęciami i platformą? Gdzie mogą doskonalić swoją wiedzę? Co mogą oglądać lub słuchać? Z napisami czy bez? A jeżeli tak, to w jakim języku?

Postanowiłam napisać taki artykuł, w którym przedstawię Wam niektóre seriale i kanały na YouTube.

Pierwszy serial, który zawsze polecam, to Extr@ English. Jest to brytyjski serial edukacyjny, nakręcony w latach 2002-2004. Nie oczekujcie jakiejś akcji lub fascynującej fabuły (chociaż serial jest całkiem fajny). Zamiast tego otrzymacie w miarę wolną i uporządkowaną brytyjską mowę. Myślę, że to jest akurat to, czego szukacie! Serial jest dostępny na YouTube, posiada 30 odcinków i można go oglądać z napisami (po angielsku).

Zanim zapytacie „a dlaczego nie po polsku?”, odpowiem: a czy na prawdę potrzebujecie po polsku? Sprawa jest taka, że będziecie tylko czytali polskie napisy, nie za bardzo zwracając uwagę na to, co się odbywa w odcinku. A więc ciężko nazwać takie oglądanie skutecznym.

Musicie pokonać strach przed angielskimi napisami, one nie gryzą!:)

Co do napisów, powiem też, że warto obejrzeć coś z angielskim dubbing’iem. Tak, nic mi się nie pomyliło, z angielskim dubbing’iem. Dlaczego? Odpowiedź jest bardzo prosta: wymowa jest czystsza niż w oryginale, bo dzwięk jest nagrywany w studio. Otóż szukajcie swoich ulubionych francuskich, hiszpańskich lub jakichkolwiek innych filmów/seriałów z angielskim dubbing’iem i uczcie się z pzyjemnoscią!

            Przejdźmy do kanałów na YouTube:

1. BBC Learning English – krótkie filmiki na różne tematy po angielsku, wiadomości, trochę gramatyki plus rozjaśnienia dlaczego użyć to słowo, a nie inne i jaka jest różnica (są napisy, ale nie pod każdym wideo)

https://www.youtube.com/user/bbclearningenglish

 

2. British Council Learn English – małe dialogi, gramatyka w przyjemny sposób (krótkie rysowane filmiki). Brak napisów, ale mam nadzieję że was to nie straszy!:)   

https://www.youtube.com/user/BritishCouncilLE

 

3. Anglo-Link – gramatyka. Filmiki są średniej długości, ale lektorka mówi wolnym przyjemnym brytyjskim angielskim. Z napisami 🙂 https://www.youtube.com/user/MinooAngloLink

 

To tyle na dziś, good luck and carry on! 🙂