Jak szybko się uczyć?

Z okazji dnia dziecka wiele programów telewizyjnych zasypywało nas reportażami pt: „Jakimi dziećmi były dzisiejsze gwiazdy”. A Wy? Pamiętacie swoje dziecięce wzloty i upadki? Szczerze mówiąc, ja osobiście nie chciałabym wrócić do lat nauki w szkole. Do dziś kiedy widzę studentów w okolicach sesji biegnących z wymęczonym stosem kartek, przypominają mi się wszystkie zarwane noce. Absolutnie to uczucie nie jest przyjemne.

Żyjemy w czasach, w których priorytetem jest ułatwianie sobie życia, więc i w tej dziedzinie znalazł się sposób na osiągnięcie sukcesu niskim kosztem. Gordon Dryden i Jeannette Vos to dwójka amerykańskich ekspertów, którzy wydali książkę „Rewolucja w uczeniu”, wskazują oni czytelnikom ścieżkę efektywnego i przyjemnego sposobu na przyswajanie wiedzy. W swoich badaniach często odnoszą się do Colina Rose, na którego filozofii bazujemy od początku istnienia naszej szkoły. Jego fundamentalnym twierdzeniem jest, że „nasza samoocena jest prawdopodobnie najważniejszym czynnikiem decydującym o tym, czy dobrze się uczymy – a prawdę mówiąc, czy jesteśmy dobrzy w czymkolwiek”. Z tego wynika, że podstawą efektywnego działania jest nasze nastawienie do zadania, jakie sobie wytyczamy i chęci jego zrealizowania. W takim razie jak wytrwać w dążeniu do ukończenia założonej misji? Tutaj odwołam się do słów Briana Tracy, który za klucz uważa powtarzanie sobie słów „Never give up” (nigdy się nie poddawaj).  Nasz mózg chłonie te słowa jak pozytywne pożywienie i w każdej trudnej sytuacji przypomina nam o tym.

System oparty na wysokiej samocenie i naukę przez zabawę stosowała już 100 lat temu Maria Montessorii. W swoich domach dziecięcych, udowodniła siłę tego założenia przygotowując dzieci z włoskich rodzin klasy niższej do egzaminów szkolnych, które w ostateczności osiągnęły wyniki lepsze niż inne dzieci. Systemowi  autorzy poświęcili sporo miejsca w książce, mi osobiście nasuwa on skojarzenia z systemem nauki języków obcych metodą Colina Rose, który podobnie jak Maria Montessori zwraca uwagę, na to że każdy z nas jest inny i każdy z nas uczy się szybciej poprzez zabawę. Colin w oparciu o rodzaj inteligencji opracował metodę dostosowaną do indywidualnych predyspozycji osoby uczącej się zawierając w tym aktywizację wszystkich zmysłów. Dzięki temu nauka jest szybsza, ciekawsza i przyjemniejsza.

Colin Rose

Nasze szybkie i efektywne kursy angielskiego i hiszpańskiego opieramy właśnie na tych naukowych opracowaniach, dzięki czemu uczestnicy kursów osiągają sukces w mgnieniu oka. Ponadto otrzymują oni także w pigułce wskazówki  opisane w książce, które dotyczą nawet diety nadającej tempa naszemu mózgowi wraz z rozpoczęciem każdego dnia. Jeśli już od śniadania zaczynasz myśleć o nauce języków zapraszamy do naszej szkoły w Bydgoszczy na najbardziej efektywny kurs!

 

Comments are closed, but trackbacks and pingbacks are open.