Ucz się efektywnie!

Ucz się efektywnie! W tym wpisie przekonasz się jak możesz to zrobić.

„Rewolucja w uczeniu” to bestseller, który sprzedał się w 10 milionach egzemplarzy na całym świecie. Książka pokazuje jak można uczyć się efektywnie.

Jego autorzy: Gordon Dryden i Jeannette Vos  na 500 stronach swojej książki podają niezliczone przykłady na to jak efektywnie się uczyć, jak zmienia się podejście do edukacji na całym świecie i czego potrzebuje rynek pracy w aspekcie pracowników  i ich nowych kompetencji.

Autorzy odwołują się do wielu znanych naukowców, twórców metod uczenia się oraz innych przykładów z życia, które pokazują, że dawne metody biernego przyswajania wiedzy już się nie sprawdzają. W rozdziale „Poznaj swój zadziwiający  mózg” jest odniesienie do teorii inteligencji wielorakich profesora Howarda Gardnera z Uniwersytetu Harvarda i opis tych inteligencji oraz jak posiadanie dominującego typu wpływa na nasz preferowany sposób uczenia się.(Test możesz zrobić bezpłatnie na naszej stronie i wynik dostaniesz od razu)

Książka jest  ciekawa nie tylko dla dorosłych; jak oni mogą zmienić swój sposób uczenia się, ale także dla rodziców jak uczyć dziecko i na co trzeba zwracać uwagę w jego wychowaniu  od najmłodszych lat. To naprawdę cenne rady, które mogą sprawić, że nauka będzie przyjemniejsza, a efekty długotrwałe.

Dla wszystkich interesujących się edukacją ta pozycja dostarczy, może nie nowej wiedzy na ten temat, ale wiedzy zebranej oraz usystematyzowanej z licznymi przykładami zastosowań w edukacji dzieci, młodzieży i dorosłych , także w firmach.

I na  koniec wskazówka Colina Rose z tej samej książki, jak uczyć się szybciej, trening MASTER.

Ucz się efektywnie. Przekonaj się jak możesz to zrobić na blogu AIE.

M – myśl o sukcesie

A – absorbuj informacje

S – szukaj znaczenia

T – trenuj pamięć

E – eksponuj to co umiesz

R – rozmyślaj o tym jak się nauczyłeś

Wypróbuj metodę MASTER i ucz się efektywnie!

Ucz się efektywnie! Przekonaj się jak możesz to zrobić!